פיתוח עובדים

פיתוח עובדים וליווי צוותים הינו אמצעי יעיל להתמודדות עם דילמות בהתנהלות הצוותית, שיפור מערכות יחסים ופתרון בעיות. באמצעות אבחון ובניית פרופיל צוותי ניתן לטייב ולייעל את עבודת הצוות. כמו כן, סדנאות עובדים הן אמצעי חיובי ללמידה אינטראקטיבית ועריכת סיעור מוחות. כלים אלו יכולים להעצים את העובדים ולהגביר את נקודות החוזק והיכולות של הארגון שלך.

פיתוח עובדים

במה אני יכולה לעזור?

פיתוח יכולות הובלה ומנהיגות לצוותי מנהלים

סדנאות העצמת עובדים

פיתוח מיומנויות תקשורת בין-אישית

שיפור מיומנויות של ניהול קונפליקטים

התמודדות עם דילמות העולות בעבודה

איך הליווי הצוותי יוצא לפועל?

1
נפגשים לשיחה ראשונית בה עורכים תיאום ציפיות והבנה של צרכי הצוות.
2
מחליטים על אופי הליווי הציוותי או סוג הסדנה שתועבר.
3
ביצוע הליווי או העברת הסדנה לצוות העובדים או המנהלים.
4
העברת משוב לצוות לשם מדידת האפקטיביות של הליווי או הסדנה (אופציונלי).

למידע נוסף צרו קשר או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

תהליכי הדרכה ופיתוח עובדים

פיתוח צוות בעזרת כלים מעולם הייעוץ הארגוני נעשה בדרכים מגוונות, שמטרתן הראשונית היא להקל על חיבור העובדים לתהליך, לרכך התנגדויות ולרתום את שיתוף הפעולה של העובדים – כדי לאפשר לארגון להתפתח.  שלא כמו סדנאות גיבוש לעובדים, תהליכי ליווי על ידי יועצת ארגונית לצורך פיתוח עובדים ממוקדים בשיפור תהליכים ודינמיקות שונות בתוך הארגון. כלים אלה כוללים בין היתר:

 

  • סדנאות העצמה לעובדים
  • פיתוח מיומנויות תקשורת בינאישיות
  • רכישת כלים וחיזוק יכולות בתחום ניהול קונפליקטים
  • רכישת כלים להתמודדות עם דילמות במסגרת העבודה
ייעוץ אישי למנהלים

איך מתבצעים תהליכי ליווי ופיתוח עובדים בארגון?

ראשית, מתבצע אפיון של צרכי הארגון, תוך שיחות עם ההנהלה ועם הצוות לצורך הבנת הצרכים והמקום בו הצוות נמצא בהווה. בהמשך אפשר לבחור את סוג תהליכי הפיתוח המתאימים – סדנאות, מיומנויות וכלים שהצוות זקוק להם.

השלב הבא הוא כמובן יישום ההחלטה על ידי קיום הסדנאות הנבחרות ותהליכי הליווי שנבחרו עבור צוות העובדים ולבסוף, במידת הצורך – ביצוע משוב על רמת האפקטיביות של התהליך.

למה כדאי להשקיע בתהליכי פיתוח עובדים

תהליכי פיתוח עובדים מאפשרים לכם לחזק את העובדים המובילים, המועלים לארגון, על ידי פיתוח אישי, המעניק להם הזדמנות לצמיחה אישית בתוך הארגון.

תהליכים אלה גם מאפשרים לכם לזהות עובדים שאינם משרתים היטב את הארגון ולשקול כיצד יש לנהל אותם בצורה מתאימה ויעילה יותר.

מתי כדאי ליישם תהליכי פיתוח עובדים

פיתוח עובדים משרת היטב ארגונים בתקופות פיתוח ושינוי, המעוניינים לשפר את רמת האדפטציה וההסתגלות של העובדים לשינוי, אך גם בתקופות של דריכה במקום, או של משבר ארגוני.  המטרה היא חיזוק של הארגון באופן אפקטיבי וניכר לעין – דרך שיפור יכולות עובדי הארגון. 

פיתוח עובדים עם יועצת ארגונית

פיתוח עובדים עם יועצת ארגונית בעלת ניסיון עשיר והשכלה מגוונת בתחומים שונים, הפועלת מתוך חשיבה משותפת לצורך הגדרת היעדים והחזון של הארגון וכיצד יש לפעול כדי להשיג אותם.

התהליכים כוללים בנייה מותאמת של תוכניות ישימות לתהליכי פיתוח, בהתאם ליכולות הארגון והעובדים בארגון.

אם גם אתם מבינים שהנכס הגדול ביותר בארגון שלהם הוא העובדים, אם גם אתם רוצים להגשים את החזון הארגוני בתחושה של שיתוף פעולה ועבודת צוות – בואו נתחיל להגשים את החזון שלכם – צרו קשר למידע נוסף!

ייעוץ ארגוני

1. גישור פנים ארגוני המיועד למנהלים בכירים, מנהלי ביניים ועובדים בתוך ארגון הנמצאים בקונפליקט.

2. גישור חוץ ארגוני המיועד לארגונים שונים הנמצאים בקשרי עבודה ונקלעו למחלוקת, אך יש להם אינטרס להמשיך את שיתוף הפעולה העסקי ביניהם.

הגישור הוא יחסית תהליך קצר מועד ואורך מספר מפגשים בודדים, אך יש להתאים את אורכו לצרכי הארגון.

מעבר לכך שברשותי מעל תשע שנות ניסיון בסוגי גישור שונים- פרטי וארגוני, אני מאמינה אמונה מלאה ביכולת של אנשים להתמודד עם מחלוקות בצורה של שיח פתוח, סבלני ומכבד שמביא לתוצאות פרקטיות לטווח הארוך.

שאלות ותשובות גישור ארגוני

במידה ואתם מעוניינים בתהליך יעיל וקצר מועד אשר יחסכו לארגון משאבים רבים של זמן, כסף ובואו נודה על האמת- גם עצבים ותסכול, הגישור הארגוני נותן מענה על הצרכים שלכם ושל הארגון. ד"ר מאיה בן אהרון יועצת ארגונית המתמחה בגישור ארגוני וביישוב סכסוכים בארגונים, למידע נוסף צרו קשר או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

זה מה שמספרים הלקוחות שלי

צרו קשר

השאירו פרטים ואצור אתכם קשר בהקדם!