סדנאות גיבוש לעובדים

ההון האנושי הוא אחד הנכסים החשובים ביותר של כל ארגון.

ההון האנושי משפיע ישירות על אלמנטים חיוניים רבים בארגון, בכלל זה גם ההון הכלכלי. לכן, השקעה בתהליכי פיתוח עובדים היא חיונית לכל ארגון שמבין את הערך של העובדים שלו, ואחת הדרכים האפקטיביות ביותר ליישום ההשקעה היא באמצעות סדנאות גיבוש לעובדים.

אבל מה קורה בסדנאות האלה ואיך בדיוק זה משתלם לארגון?

ד"ר מאיה בן אהרון – יועצת ארגונית להגשמת יעדים ארגוניים בכל המגזרים, מציעה לכם להשקיע בסדנאות עובדים שמחזירות את ההשקעה – ובגדול.

ייעוץ-ארגוני

במה אני יכולה לעזור?

התמודדות פנים וחוץ ארגונית

שיפור הפעילות השוטפת

פיתוח מיומנויות תקשורת בין-אישית

שיפור מיומנויות של ניהול קונפליקטים

התמודדות עם דילמות העולות בעבודה

איך הליווי הצוותי יוצא לפועל?

1
נפגשים לשיחה ראשונית בה עורכים תיאום ציפיות והבנה של צרכי הארגון.
2
מחליטים על אופי הליווי לארגון וקובעים יעדים.
3
בניית תכנית עבודה בהתאם ליעדים שנקבעו.
4
יישום תכנית העבודה והליווי עד לסיום.
5
העברת משוב לצוות לשם מדידת האפקטיביות של הליווי או הסדנה (אופציונלי).

למידע נוסף צרו קשר או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

איך בוחרים מתוך סוגים של סדנאות גיבוש לעובדים

כמו בכל תהליך של ייעוץ ארגוני, גם בחירה בסוג המתאים של סדנת גיבוש לעובדים מתחיל בשיחת תיאום ציפיות, הבנת הצרכים של הארגון והצוותים שלו.

רק לאחר מכן אפשר לבחור את אופי הסדנה, את התוכן שיוגש בה, את האופן בו תתנהל הסדנה, את הצוותים המשתתפים בסדנה וכן הלאה.

לאחר מכן אפשר לקיים את הסדנה הנבחרת במועד, במקום ובאופן בו הוחלט במשותף עם הנהלת הארגון ולבסוף, אם יש צורך – ניתן לקבל משוב לצורך מדידת האפקטיביות של הסדנה.

איך מתנהלת סדנת גיבוש לעובדים עם ערך מוסף ארגוני

סדנאות גיבוש לעובדים מצטיירות כיום בילוי כייפי וחוויתית, לרוב בעולם תוכן שאינו קשור לעבודה, אלא פשוט בילוי חווייתי, כמו סדנת אוכל, סדנת קוקטיילים, סדנת יצירה ועוד. 

אבל סדנאות גיבוש לעובדים עם ערך מוסף ארגוני הן סדנאות גיבוש עם יעד ברור – להפוך את הצוותים בארגון לגוף אחד – אפקטיבי, מגובש, יעיל עם הרבה מוטיבציה להשגת יעדים.

עם זאת, סדנאות לעובדים עם ערך מוסף ארגוני  הן גם חוויה מהנה, מעשירה ומעצימה עבור העובדים המשתתפים בהן, כי הן מאפשרות לבצע סיעור מוחות, להנות משיתופי פעולה ולהשתמש במגוון אמצעים חווייתיים כמו הפעלות, סימולציות וסיפורים, כדי להגיע ליעדים הרצויים ובעיקר – כדי להעביר לעובדים מסר ברור – שהם נכס עבור הארגון ולכן הארגון מבקש להשקיע בהן ולטפח אותם.

*מוזמנים לקרוא מאמר על רתימת עובדים לתהליכים ארגוניים 

על מה אפשר לעבוד במהלך סדנאות גיבוש לעובדים

כמו בתהליכים אחרים של ייעוץ ארגוני, גם נושאי סדנאות גיבוש לעובדים נבחרים בשיתוף עם ההנהלה, כדי לענות על צרכים ספציפיים של הארגון. הנה כמה דוגמאות אפשריות:

  • ניהול קונפליקטים – קונפליקטים הם חלק מהחיים, בעיקר בתוך מקום עבודה. אבל החוכמה היא לדעת איך לנהל אותם בצורה אפקטיבית וחיובית, להכיר דפוסי התמודדות שונים ולקבל את אפשרות הבחירה בדרך הכי פרודוקטיבית.
  • מוטיבציה – עובדים חדורי מוטיבציה מאפשרים לארגון להתפתח, לצמוח, להתרחב ולשגשג. סדנה ממוקדת בנושא מוטיבציה בארגון מאפשרת לגלות את הדרכים המתאימות ביותר להעלות את המוטיבציה בארגון כדי לאפשר התייעלות ושיפור ברבדים רבים.
  • משימה ממוקדת – ניתן לבחור עבור הסדנה מטרה ספציפית, מציאת פתרון לבעיה מסוימת, או עמידה ביעד מסוים של הארגון/צוות. 
  • תודעת שירות – ניתן להתמקד בתחום השירות, כיצד להתמודד עם התנגדויות ועם אתגרים שעולים במסגרת מתן שירות ללקוחות הארגון.
ליווי מנהלים, מנהלים בכירים ומנכ"לים
פיתוח מנהלים

סדנאות גיבוש עובדים עם ד"ר מאיה בן אהרון

סדנאות גיבוש לעובדים וסדנאות פיתוח למנהלים הן דרך מדהימה, חיובית וחוויתית להשקיע בעובדים ולקבל החזר השקעה עצום בטווח קצר. 

ד"ר מאיה בן אהרון מציעה סדנאות פיתוח וגיבוש עובדים, בדגש על חיבור בין אישי והבנה מדויקת של צרכי הארגון, לקידום תהליכים ארגוניים חשובים ולהגשמת יעדי הארגון.

צרו קשר

השאירו פרטים ואצור אתכם קשר בהקדם!